Kırşehir Dış Çekim Mekanları

En son güncellendiği tarih: 22 Ara 2018

Merhaba, bu yazımda biraz Kırşehir'in en çok tercih edilen dış çekim mekanlarından kısaca bahsetmek istedim. Gelin-damat çekimlerinde aslında çok fazla mekana sahip olduğumuz söylenemez Kırşehir'de. Ancak çok az yer var dersek de nankörlük etmiş oluruz.

Düğün, nikah, nişan, mezuniyet, aile ve bebek çekimlerinde genelde yeşil alanları istiyor insanlar daha çok. Bu da doğa sevgimizden geliyor. Yeşil alanlarda çalışmayı ben de seviyorum. Hem pozlar canlı renklerle bezenmiş oluyor hem de içimizdeki doğa aşkını canlı tutmuş oluyoruz.


Bu tip yerlere örnek olarak Hılla Gölü'nü söylemek istiyorum. Çünkü hem yeşil, mor, kırmızı gibi farklı renklerde ağaçlarla dolu hem de küçük bir gölü ve Kütük Ev'i içerisinde barındırıyor bu mekan. Ayrıca çocukluğumun orada geçmesi ve ofisimizin yakınında olması benim için ayrıca özel. Küçük köprü yapıları, iskele tarzındaki kenar korkulukları da renk katıyor fotoğraflarıma.

Diğer bir mekan ise Ağalar Konağı. Burası da hem yeşillik bakımından zengin hem de mimari yapısı çok eski ve oldukça güzel bir mekan. Kapılardaki süslemeli parmaklıkları, bahçedeki taş döşemeleri, duvarının tamamen taştan örülü olması da yine sevdiğim detaylar arasında. Özellikle geniş açı çekimlerde gayet güzel arka planlar yakalamama imkan veriyor.Tabi şehrin yeni gözdesi Kentpark'ı söylemeden geçmek olmaz. Yeni bir mekan olduğu için henüz benim istediğim seviyede bir yer değil. Ağaçların boyları hala yeterince büyük değil ve etraftaki apartmanların görüntüsü biraz kadraja takılıyor. Ama yine de iyi noktalardan çekildiğinde harika kareler çıkarılabiliyor.